pay for essay

پارکینگ مکانیزه

گسترش شهرها، افزایش مسافرت‌های درون شهری، پیشرفت تکنولوژی، افزایش تولید خودرو و بالارفتن درآمد سرانه خانواده‌ها باعث افزایش قابل توجه تعداد خودروها در شهرها شده است.

گسترش شهرها، افزایش مسافرت‌های درون شهری، پیشرفت تکنولوژی، افزایش تولید خودرو و بالارفتن درآمد سرانه خانواده‌ها باعث افزایش قابل توجه تعداد خودروها در شهرها شده است. از این رو در دنیای وابسته به اتومبیل، ایجاد و افزایش پارکینگ‌ها نیز به اندازه احداث راه‌ها و پل‌ها از اهمیت زیادی برخوردارند. زیرا آن‌ها دسترسی آسان به محل کار، سکونت، خرید، تفریح و ... را میسر ساخته و بنابراین بخش جدای ناپذیری از ساختار زیربنایی به حساب می‌آیند.
کسانیکه امروزه در کلان شهرها زندگی می‌کنند به خوبی این موضوع را درک می‌کنند که وجود پارکینگ در این کلان شهرها امر ضروری و جزء لاینفک زندگی است. شهروندان در شهرهای بزرگ به ویژه در مناطق مرکزی و پرتراکم در اطراف مراکز عمده جذب سفر همچنین مراکز خرید و بعضی مراکز اداری و از جمله در کنار دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها، اغلب با کمبود فضای پارک و نبود پارکینگ مواجه هستند. از اینرو اکثر کشورهایی که با مشکل کمبود فضای پارک ماشین مواجهند اقدام به احداث پارکینگ‌های طبقاتی که قالبیت گنجایش تعداد زیادی وسیله نقلیه را دارد، کرده اند.
EnglishIran